Vishay/Sprague M39006/09-8345
M39006/09-8345 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/09-8345
Brief Description
CAP TANT 39UF 5% 60V AXIAL
Datasheet Download
M39006/09-8345.pdf
Availability of M39006/09-8345
QUANTITY
M39006/09-8345 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/09-8345
Internal Part NumberEIS-M39006/09-8345
PackagingBulk
Capacitance39µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated60V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT2
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/09-8345
Related LinksM39006/, M39006/09-8345 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/09-8345 Details Description
Related parts for M39006/09-8345
FLEX CABLE - AFF02A/AF02/AFE02T datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .07W STER 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
QUICKIE*FEMALE datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO204AC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 723 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf