Vishay/BCcomponents MAL211948331E3
MAL211948331E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211948331E3
Brief Description
330UF 63V 18X30MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211948331E3.pdf
Availability of MAL211948331E3
QUANTITY
MAL211948331E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211948331E3
Internal Part NumberEIS-MAL211948331E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211948331E3
Related LinksMAL2119, MAL211948331E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211948331E3 Details Description
Related parts for MAL211948331E3
IC REG LDO 3.3V 3A TO220-3 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 46A D2PAK datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE TUBE GUITAR AMP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 400MSPS 10SON datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf