Vishay/BCcomponents MBA02040C1073FCT00
MBA02040C1073FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C1073FCT00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 107K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C1073FCT00.pdf
Availability of MBA02040C1073FCT00
QUANTITY
MBA02040C1073FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C1073FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C1073FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C1073FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C1073FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C1073FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C1073FCT00
ALLIGATOR CLIP/BANA PLUG 36" RED datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 14SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC SER/DESER MPL DISPL 49-UFBGA datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 1MM R/A SMD AU datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.15A 135 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf