Vishay/BCcomponents MBA02040C3302FCT00
MBA02040C3302FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C3302FCT00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C3302FCT00.pdf
Availability of MBA02040C3302FCT00
QUANTITY
MBA02040C3302FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C3302FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C3302FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C3302FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C3302FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C3302FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C3302FCT00
IC TXRX CAN 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
IC DESERIALIZER GMSL 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
POT 10 OHM 7.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 34POS DR LOW P datasheet.pdf
IC FIFO 32768X18 LP 10NS 64QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1M OHM 16SOIC datasheet.pdf