Vishay/BCcomponents MBA02040C4702FC100
MBA02040C4702FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C4702FC100
Brief Description
RES 47K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C4702FC100.pdf
Availability of MBA02040C4702FC100
QUANTITY
MBA02040C4702FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C4702FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C4702FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C4702FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C4702FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C4702FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C4702FC100
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 210KHZ W/SD 8-SOIC datasheet.pdf
IC 14STAGE BINARY RIPPLE 16-SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 50K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL INSERTION 22 GA datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf