Vishay/BCcomponents MBB02070C1473FRP00
MBB02070C1473FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1473FRP00
Brief Description
RES 147K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1473FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1473FRP00
QUANTITY
MBB02070C1473FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1473FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1473FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1473FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1473FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1473FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1473FRP00
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 4POS 1MM SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A MFLAT datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 3.5A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
METRAL HDR 1MX4R STB datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 10V X5R 0201 datasheet.pdf