Vishay/BCcomponents MBB02070C2802DRP00
MBB02070C2802DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2802DRP00
Brief Description
RES 28K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2802DRP00.pdf
Availability of MBB02070C2802DRP00
QUANTITY
MBB02070C2802DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2802DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2802DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2802DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2802DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2802DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2802DRP00
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 56SDIP datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 5POS 1MM PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
GDT 400V 30% 15KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.2 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
PUSH MOUNT ASSEMBLY datasheet.pdf
IC DGTL RF DVGA 13DB 32TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.01 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf