Vishay/BCcomponents MBB02070C3323DRP00
MBB02070C3323DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3323DRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 332K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3323DRP00.pdf
Availability of MBB02070C3323DRP00
QUANTITY
MBB02070C3323DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3323DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3323DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3323DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3323DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3323DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3323DRP00
FUSE CLIP CARTRIDGE 500V 15A PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FRONT PANEL KIT 6U 8HP VME datasheet.pdf
CONN FFC TOP 21POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf