Vishay/BCcomponents MBB02070C6491FC100
MBB02070C6491FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6491FC100
Brief Description
RES 6.49K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6491FC100.pdf
Availability of MBB02070C6491FC100
QUANTITY
MBB02070C6491FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6491FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6491FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6491FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6491FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6491FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C6491FC100
IC MPU Z80 6MHZ 44QFP datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRVR QUAD LP 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 110MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
RES 640 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf