Vishay/BCcomponents MBB02070C8663FCT00
MBB02070C8663FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C8663FCT00
Brief Description
RES 866K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C8663FCT00.pdf
Availability of MBB02070C8663FCT00
QUANTITY
MBB02070C8663FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C8663FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C8663FCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)866k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C8663FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C8663FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C8663FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C8663FCT00
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3048S/H1500TR 6" datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY 4.63V SOT23 datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 4PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 450MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf