Vishay/BCcomponents MBB02070D2552FC100
MBB02070D2552FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D2552FC100
Brief Description
RES 25.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D2552FC100.pdf
Availability of MBB02070D2552FC100
QUANTITY
MBB02070D2552FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D2552FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D2552FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D2552FC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D2552FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D2552FC100 Details Description
Related parts for MBB02070D2552FC100
IC SUPERVISOR 2.70V LOW SOT23 datasheet.pdf
JACK PCMOUNT W/XFRMR 1CT:1 350UH datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2.5MM VERT TIN datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
MCU ARM 1024KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 178 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 4.48K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf