Vishay/BCcomponents MBB02070D3702DC100
MBB02070D3702DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D3702DC100
Brief Description
RES 37K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D3702DC100.pdf
Availability of MBB02070D3702DC100
QUANTITY
MBB02070D3702DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D3702DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D3702DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)37k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D3702DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D3702DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D3702DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D3702DC100
KWIK KLIP AJD W/TAPE 7/8 - 1" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 11POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf