Cornell Dubilier Electronics MC22FF151F-F
MC22FF151F-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF151F-F
Brief Description
CAP MICA 150PF 1% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF151F-F.pdf
Availability of MC22FF151F-F
QUANTITY
MC22FF151F-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF151F-F
Internal Part NumberEIS-MC22FF151F-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF151F-F
Related LinksMC22FF, MC22FF151F-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF151F-F Details Description
Related parts for MC22FF151F-F
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 16POS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 300VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC 2-4 LINE DECODER/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
CONN RING TONG 22AWG #4 PIDG datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 3PR SHLD 300V datasheet.pdf