Vishay/BCcomponents MCA12060D1782BP500
MCA12060D1782BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D1782BP500
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D1782BP500.pdf
Availability of MCA12060D1782BP500
QUANTITY
MCA12060D1782BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D1782BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D1782BP500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D1782BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D1782BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D1782BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D1782BP500
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC PLAD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf