Rohm Semiconductor MCR10EZHF9531
MCR10EZHF9531 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF9531
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF9531.pdf
Availability of MCR10EZHF9531
QUANTITY
MCR10EZHF9531 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF9531
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF9531
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF9531
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF9531 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF9531 Details Description
Related parts for MCR10EZHF9531
CAP CER 470PF 2KV NP0 2220 datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 0.953 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN CPC RECPT 16POS STD PNL MNT datasheet.pdf
MOD CPU AMD FUSION G-T40E QSEVEN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf