Rohm Semiconductor MCR25JZHF10R7
MCR25JZHF10R7 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF10R7
Brief Description
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF10R7.pdf
Availability of MCR25JZHF10R7
QUANTITY
MCR25JZHF10R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF10R7
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF10R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF10R7
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF10R7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF10R7 Details Description
Related parts for MCR25JZHF10R7
IC 10BASE-T/AUI TXCVR 44-PLCC datasheet.pdf
CONN PCB BLZF SLZ FZE 8POS BK datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLUE 100' datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 2.9K OHM 1% 3/4W 2512 datasheet.pdf