ITT Cannon, LLC MDM-25SH002B
MDM-25SH002B picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25SH002B
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 25POS SKT 12"
Datasheet Download
MDM-25SH002B.pdf
Availability of MDM-25SH002B
QUANTITY
MDM-25SH002B Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25SH002B
Internal Part NumberEIS-MDM-25SH002B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions25
Length1.00' (304.80mm, 12.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25SH002B
Related LinksMDM-25, MDM-25SH002B Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25SH002B Details Description
Related parts for MDM-25SH002B
CONN JACK RECEPT END LAUNCH RND datasheet.pdf
CONN RING 10-12 AWG #1/2 YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 12TQFN datasheet.pdf
SENSOR OPTO 3.4MM SLOT PCB TERM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX ISM HI PERFORM 48LFCSP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 24MM CHASSIS datasheet.pdf