Yageo MFR-25FRF52-90K9
MFR-25FRF52-90K9 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-90K9
Brief Description
RES 90.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-90K9.pdf
Availability of MFR-25FRF52-90K9
QUANTITY
MFR-25FRF52-90K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-90K9
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-90K9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-90K9
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-90K9 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-90K9 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-90K9
CONN PIN 22-26AWG 30GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ3 PG16 datasheet.pdf
KLIPET CAPILLARY CLIP GRAY datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 330 OHM 20SOIC datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 16A TO220AB datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 24.51MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS PIN datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
FIXED IND 6.2UH 2.2A 63 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf