3M MP2-S030G-51M1-C-KR
MP2-S030G-51M1-C-KR picture photo
Mfg. Part Number
MP2-S030G-51M1-C-KR
Brief Description
CONN SOCKET 30POS 5ROW R/A GOLD
Datasheet Download
MP2-S030G-51M1-C-KR.pdf
Availability of MP2-S030G-51M1-C-KR
QUANTITY
MP2-S030G-51M1-C-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-S030G-51M1-C-KR
Internal Part NumberEIS-MP2-S030G-51M1-C-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package672
SeriesMetPak™ MP2
PackagingBulk
Connector StyleFuturebus+®
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-S030G-51M1-C-KR
Related LinksMP2-S030G, MP2-S030G-51M1-C-KR Datasheet, 3M Distributor
MP2-S030G-51M1-C-KR Details Description
Related parts for MP2-S030G-51M1-C-KR
CAP CER 5.6PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK 16A 300V 12-26AWG datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN PLUG 3+PE INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
LED ACRICH WARM WHITE 3000K 2211 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf