Vishay/BCcomponents MRS25000C1371FC100
MRS25000C1371FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1371FC100
Brief Description
RES 1.37K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1371FC100.pdf
Availability of MRS25000C1371FC100
QUANTITY
MRS25000C1371FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1371FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1371FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1371FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1371FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1371FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1371FC100
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP 9F 20% 3V THROUGH HOLE datasheet.pdf
FILTER POWER LINE DC 75A SCREW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT FLASH 144-LQFP datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf