Amphenol Aerospace Operations MS27508E12F4S
MS27508E12F4S picture photo
Mfg. Part Number
MS27508E12F4S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 4C 4#16 SKT RECP
Datasheet Download
MS27508E12F4S.pdf
Availability of MS27508E12F4S
QUANTITY
MS27508E12F4S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27508E12F4S
Internal Part NumberEIS-MS27508E12F4S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27508E12F4S
Related LinksMS2750, MS27508E12F4S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27508E12F4S Details Description
Related parts for MS27508E12F4S
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT563 datasheet.pdf
C/A DUP SC/MT-RJ SM10M1 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 500W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf