Omron Automation & Safety MS4800B-20-0440-10X-10R
MS4800B-20-0440-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800B-20-0440-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800B-20-0440-10X-10R.pdf
Availability of MS4800B-20-0440-10X-10R
QUANTITY
MS4800B-20-0440-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800B-20-0440-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MS4800B-20-0440-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800B-20-0440-10X-10R
Related LinksMS4800B-20-, MS4800B-20-0440-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800B-20-0440-10X-10R Details Description
Related parts for MS4800B-20-0440-10X-10R
SENSOR 1000PSIS 1.2 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC LCD TIMING CONTROLLER 100TQFP datasheet.pdf
DOOR STEEL 18.9X17.4X0.5" BLACK datasheet.pdf
TAPE PROTECT MULTI-POLY 1"X300' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.6A 100 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SCR 800V 1900A B-PUK datasheet.pdf