| Internal Part Number | EIS-MTLW-112-05-H-D-155 | |
| Number of Positions | 24 | |
| Number of Positions Loaded | All | |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | |
| Number of Rows | 2 | |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) | |
| Contact Mating Length | 0.155" (3.94mm) | |