Yageo NCR100KR-73-3K3
NCR100KR-73-3K3 picture photo
Mfg. Part Number
NCR100KR-73-3K3
Brief Description
RES 3.3K OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR100KR-73-3K3.pdf
Availability of NCR100KR-73-3K3
QUANTITY
NCR100KR-73-3K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR100KR-73-3K3
Internal Part NumberEIS-NCR100KR-73-3K3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR100KR-73-3K3
Related LinksNCR100K, NCR100KR-73-3K3 Datasheet, Yageo Distributor
NCR100KR-73-3K3 Details Description
Related parts for NCR100KR-73-3K3
MIC CABLE 18AWG 300V BLACK 100' datasheet.pdf
IC CODE HOPP ENCODER 15FUNC 8DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 1A SMINI-3 datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 64POS GOLD datasheet.pdf