Vishay/Dale NTHS1206N01N1003JP
NTHS1206N01N1003JP picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1206N01N1003JP
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 1206
Datasheet Download
NTHS1206N01N1003JP.pdf
Availability of NTHS1206N01N1003JP
QUANTITY
NTHS1206N01N1003JP Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1206N01N1003JP
Internal Part NumberEIS-NTHS1206N01N1003JP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Featured ProductNTHS Series Thermistors
3D ModelNTHS1206.stpNTHS1206.pdf
Standard Package2,000
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1206N01N1003JP
Related LinksNTHS1206N, NTHS1206N01N1003JP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1206N01N1003JP Details Description
Related parts for NTHS1206N01N1003JP
TRIMMER 10K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 2400W datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST TTL N-INV 6ULLGA datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG BLUE/WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONNECTOR I/O 15POS PLUG SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO-3 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
ATTENUATOR 0 DB DC 4GHZ datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf