Orion Fans OD5020-12HHSS02A
OD5020-12HHSS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-12HHSS02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-12HHSS02A.pdf
Availability of OD5020-12HHSS02A
QUANTITY
OD5020-12HHSS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-12HHSS02A
Internal Part NumberEIS-OD5020-12HHSS02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD5020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-12HHSS02A
Related LinksOD5020-1, OD5020-12HHSS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-12HHSS02A Details Description
Related parts for OD5020-12HHSS02A
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS .125 datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.27M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THYRISTOR 190V 50A SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 10 POS R/A SMD 1.0MM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf