Susumu PCMB104T-2R0MS
PCMB104T-2R0MS picture photo
Mfg. Part Number
PCMB104T-2R0MS
Brief Description
FIXED IND 2UH 14A 5.8 MOHM SMD
Datasheet Download
PCMB104T-2R0MS.pdf
Availability of PCMB104T-2R0MS
QUANTITY
PCMB104T-2R0MS Order Process
Ship out your order
Specifications of PCMB104T-2R0MS
Internal Part NumberEIS-PCMB104T-2R0MS
Material - Core-
Inductance2µH
Tolerance±20%
Current Rating14A
Current - Saturation14A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.8 mOhm Max
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCMB104T-2R0MS
Related LinksPCMB104, PCMB104T-2R0MS Datasheet, Susumu Distributor
PCMB104T-2R0MS Details Description
Related parts for PCMB104T-2R0MS
IC PROG TSC W/AUDIO CODEC 48VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
QKE BACKPLAIN PRELOAD AS-SY datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 50VDC RAD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.72A 60 MOHM datasheet.pdf