Vishay/Beyschlag PDZ100WH10236BJ1
PDZ100WH10236BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PDZ100WH10236BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1000PF 13KV R85 DISK
Datasheet Download
PDZ100WH10236BJ1.pdf
Availability of PDZ100WH10236BJ1
QUANTITY
PDZ100WH10236BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PDZ100WH10236BJ1
Internal Part NumberEIS-PDZ100WH10236BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated13000V (13kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PDZ100WH10236BJ1
Related LinksPDZ100WH, PDZ100WH10236BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PDZ100WH10236BJ1 Details Description
Related parts for PDZ100WH10236BJ1
IC 2.5V PHASE LOCK LOOP 48-TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 6DFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.1A 8DFN datasheet.pdf
DSUB 8C8 F PCB datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf