Vishay Thin Film PHP00603E1492BBT1
PHP00603E1492BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1492BBT1
Brief Description
RES SMD 14.9K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1492BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1492BBT1
QUANTITY
PHP00603E1492BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1492BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1492BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1492BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1492BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1492BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1492BBT1
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC GATE DRIVER SGL 14A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
LJT 37C 37#22D PIN RECP datasheet.pdf
PT 5C 5#16 SKT PLUG datasheet.pdf
FILTER EMI 47PF 100V RADIAL datasheet.pdf