Red Lion Controls PKS10000
PKS10000 picture photo
Mfg. Part Number
PKS10000
Manufacturer
Product Category
Keylock Switches
Brief Description
PANEL KEY SWITCH
Datasheet Download
PKS10000.pdf
Availability of PKS10000
QUANTITY
PKS10000 Order Process
Ship out your order
Specifications of PKS10000
Internal Part NumberEIS-PKS10000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyKeylock Switches
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PKS10000
Related LinksPKS1, PKS10000 Datasheet, Red Lion Controls Distributor
PKS10000 Details Description
Related parts for PKS10000
END CAP BLK FRONT MNT 2PC PART datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
96P.IEC-C FEM.CONN. datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 190MA 1.6 OHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
CRYSTAL 8.000000MHZ SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf