| Internal Part Number | EIS-PLT12EH-C0 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | ||
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 100 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Cable Ties and Cable Lacing | |
| Series | PAN-TY® PLT | |
| Packaging | 100 per Pkg | |
| Wire/Cable Tie Type | Lashing, Locking | |
| Bundle Diameter | 12.00" (304.80mm) | |
| Length | 3.34' (1.02m) | |
| Width | 0.500" (12.70mm) | |