Rohm Semiconductor PMR25HZPJV4L0
PMR25HZPJV4L0 picture photo
Mfg. Part Number
PMR25HZPJV4L0
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.004 OHM 5% 1W 1210
Datasheet Download
PMR25HZPJV4L0.pdf
Availability of PMR25HZPJV4L0
QUANTITY
PMR25HZPJV4L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PMR25HZPJV4L0
Internal Part NumberEIS-PMR25HZPJV4L0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Low Ohmic Resistors
Featured ProductPMR Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPMR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.004
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.67mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PMR25HZPJV4L0
Related LinksPMR25H, PMR25HZPJV4L0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
PMR25HZPJV4L0 Details Description
Related parts for PMR25HZPJV4L0
CONN HEADER 60POS 1.27MM AU SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 60A AC/DC datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF DOWN datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 38.88MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf