Honeywell Microelectronics & Precision Sensors PPT0010GWX2VA
PPT0010GWX2VA picture photo
Mfg. Part Number
PPT0010GWX2VA
Datasheet Download
PPT0010GWX2VA.pdf
Availability of PPT0010GWX2VA
QUANTITY
PPT0010GWX2VA Order Process
Ship out your order
Specifications of PPT0010GWX2VA
Internal Part NumberEIS-PPT0010GWX2VA
Series-
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure10 PSI (68.95 kPa)
Output TypeAnalog, RS-232
Output0 V ~ 5 V
Accuracy±0.05%
Voltage - Supply5.5 V ~ 30 V
Port SizeFemale - 1/8" (3.18mm) Swagelok™, Male - 0.13" (3.18mm) Tube
Port StyleBarbed, Threaded
Features-
Termination StyleConnector
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PPT0010GWX2VA
PPT0010GWX2VA Details Description
Related parts for PPT0010GWX2VA
CONN RECEPT PIN .127" datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100" DL TIN datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 20KV Y5U DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 235MA 1.7 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 34VC PLAD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RECT FAST REC 1000V 1A SOD123F datasheet.pdf
47UF 100V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf