Sullins Connector Solutions PZC34SAEN
PZC34SAEN picture photo
Mfg. Part Number
PZC34SAEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 34POS
Datasheet Download
PZC34SAEN.pdf
Availability of PZC34SAEN
QUANTITY
PZC34SAEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC34SAEN
Internal Part NumberEIS-PZC34SAEN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC34SAEN
Related LinksPZC3, PZC34SAEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC34SAEN Details Description
Related parts for PZC34SAEN
BACKSHELL DB9 MET PLASTIC 3WAY datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 113.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CB BTS FT 2 ASY datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf