Recom Power R0.5Z-2405/H-R
R0.5Z-2405/H-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.5Z-2405/H-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.5W 24VIN 05VOUT
Datasheet Download
R0.5Z-2405/H-R.pdf
Availability of R0.5Z-2405/H-R
QUANTITY
R0.5Z-2405/H-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.5Z-2405/H-R
Internal Part NumberEIS-R0.5Z-2405/H-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECONOLINE R0.5Z
PackagingTape & Reel (TR)
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)22.8V
Voltage - Input (Max)25.2V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)100mA
Power (Watts) - Manufacture Series500mW
Voltage - Isolation2kV (2000V)
Package / Case10-SMD Module (6 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency55%
Power (Watts) - Max0.5W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.5Z-2405/H-R
Related LinksR0.5Z-2, R0.5Z-2405/H-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.5Z-2405/H-R Details Description
Related parts for R0.5Z-2405/H-R
CONN HEADR INVRTD 64POS STR PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 57A D2PAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-WIRE 3M datasheet.pdf
VARISTOR 35V 280A 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
POT 50K OHM 3W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM TH datasheet.pdf