Yageo RC0805FR-079M31L
RC0805FR-079M31L picture photo
Mfg. Part Number
RC0805FR-079M31L
Brief Description
RES SMD 9.31M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RC0805FR-079M31L.pdf
Availability of RC0805FR-079M31L
QUANTITY
RC0805FR-079M31L Order Process
Ship out your order
Specifications of RC0805FR-079M31L
Internal Part NumberEIS-RC0805FR-079M31L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC0805FR-079M31L
Related LinksRC0805FR, RC0805FR-079M31L Datasheet, Yageo Distributor
RC0805FR-079M31L Details Description
Related parts for RC0805FR-079M31L
CONN EDGECARD 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 16QFN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 110K OHM 0404 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT PTH /CLIP DR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK TO-221 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf