Vishay/Dale RCL1225191KFKEG
RCL1225191KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225191KFKEG
Brief Description
RES SMD 191K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225191KFKEG.pdf
Availability of RCL1225191KFKEG
QUANTITY
RCL1225191KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225191KFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225191KFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225191KFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225191KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225191KFKEG Details Description
Related parts for RCL1225191KFKEG
TVS DIODE 170VWM 275VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR TEMP PULSE DELAY SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/BST/LINEAR 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
25 SIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 230VAC TERM datasheet.pdf