Vishay/Dale RCL122533K0FKEG
RCL122533K0FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122533K0FKEG
Brief Description
RES SMD 33K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122533K0FKEG.pdf
Availability of RCL122533K0FKEG
QUANTITY
RCL122533K0FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122533K0FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122533K0FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122533K0FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122533K0FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122533K0FKEG Details Description
Related parts for RCL122533K0FKEG
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
FAN AXIAL 280X80MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 9.02MM datasheet.pdf
RES 511 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf