Susumu RG1005P-1871-W-T5
RG1005P-1871-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1871-W-T5
Brief Description
RES SMD 1.87K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1871-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-1871-W-T5
QUANTITY
RG1005P-1871-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1871-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1871-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1871-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1871-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1871-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-1871-W-T5
VARISTOR 735V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 140MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf