Susumu RG1608N-2320-C-T5
RG1608N-2320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2320-C-T5
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2320-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-2320-C-T5
QUANTITY
RG1608N-2320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2320-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2320-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2320-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2320-C-T5
RES SMD 127 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
1-LEVEL TERM BLOCK DBLE CONNECT datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 3.94"LX2.76"W datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf