Susumu RG1608P-5232-C-T5
RG1608P-5232-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-5232-C-T5
Brief Description
RES SMD 52.3K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-5232-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-5232-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-5232-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-5232-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-5232-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-5232-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-5232-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-5232-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-5232-C-T5
SWITCH THUMBWHEEL BLK BACK MNT datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 18K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 350V 110MA 4SOP datasheet.pdf
IC 2-3INPUT OR/AND DUAL 20PLCC datasheet.pdf
SWITCH LIMT SPDT 5A ADJ ROD LEVR datasheet.pdf
TOOL INSERTION 50POS 2ROW datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
270UF 400V 22X50MM 85C 2000H datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 20A DIN RAIL datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.015UF 50V RADIAL datasheet.pdf