Susumu RG3216N-2150-P-T1
RG3216N-2150-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2150-P-T1
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2150-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-2150-P-T1
QUANTITY
RG3216N-2150-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2150-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2150-P-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2150-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2150-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2150-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2150-P-T1
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2DGT LCD DVR 44-PLCC datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF08A/AF08/AFE08T datasheet.pdf
KNOB 1/4" SHAFT GRAY COLOR datasheet.pdf
IC SWITCH IPS DUAL LOSIDE SOIC20 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 300MA 4V datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf