Susumu RG3216P-3903-B-T5
RG3216P-3903-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3903-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3903-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-3903-B-T5
QUANTITY
RG3216P-3903-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3903-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3903-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3903-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3903-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3903-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3903-B-T5
MODULE POWER ENTRY FUSE 2A PNL datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 24POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 140MA 4.4 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAB 28 GASKET FRTMT PCP datasheet.pdf
MOD DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
TOOL POSITIONER MS3191-20A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf