Susumu RG3216V-7150-B-T1
RG3216V-7150-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-7150-B-T1
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-7150-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-7150-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-7150-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-7150-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-7150-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-7150-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-7150-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-7150-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-7150-B-T1
CONN HEADER VERT 10POS .100 30AU datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2040A/X 10" datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 2.5V 10% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC 1.5KE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 93.1 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS SQ FLNG W/SCKT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 80A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
10000UF 400V 90X146MM 85C 2000H datasheet.pdf