Amphenol Commercial Products RJLSE6336101T
RJLSE6336101T picture photo
Mfg. Part Number
RJLSE6336101T
Brief Description
6P6C SMT SHIELDED 1 PORT
Datasheet Download
RJLSE6336101T.pdf
Availability of RJLSE6336101T
QUANTITY
RJLSE6336101T Order Process
Ship out your order
Specifications of RJLSE6336101T
Internal Part NumberEIS-RJLSE6336101T
Industrial Solutions
Standard Package1,820
SeriesRJLSE
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeJack
Number of Positions/Contacts6p6c (RJ11, RJ12, RJ14, RJ25)
TerminationSolder
ShieldingShielded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Housing MaterialPolyamide (PA), Nylon
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJLSE6336101T
Related LinksRJLSE6, RJLSE6336101T Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
RJLSE6336101T Details Description
Related parts for RJLSE6336101T
RES SMD 33.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 4A 66-LGA datasheet.pdf
CAP MICA 56PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
POWER OVER ETHERNET MODULE datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.2 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V Y5U 1812 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 3.8MM MARKING FOIL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 100MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf