Vishay/Dale RLR05C10R0GPRSL
RLR05C10R0GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C10R0GPRSL
Brief Description
RES 10 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C10R0GPRSL.pdf
Availability of RLR05C10R0GPRSL
QUANTITY
RLR05C10R0GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C10R0GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C10R0GPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C10R0GPRSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C10R0GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C10R0GPRSL Details Description
Related parts for RLR05C10R0GPRSL
FIXED IND 220NH 500MA 360 MOHM datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
IC FPGA 65 I/O 100TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 28POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC VIDEO DAC 10BIT TRIPLE 48LQFP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RACK ADAPTS 19 TO 24" BLACK 6U datasheet.pdf