Vishay/Dale RLR05C2152FSBSL
RLR05C2152FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2152FSBSL
Brief Description
RES 21.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2152FSBSL.pdf
Availability of RLR05C2152FSBSL
QUANTITY
RLR05C2152FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2152FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2152FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2152FSBSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2152FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2152FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C2152FSBSL
RES 6.2 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED BLUE DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SO datasheet.pdf
RELAY SOFTSTART 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
POTENTIOMETER LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS CABLE SKT datasheet.pdf