Vishay/Dale RLR05C3481FSB14
RLR05C3481FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3481FSB14
Brief Description
RES 3.48K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3481FSB14.pdf
Availability of RLR05C3481FSB14
QUANTITY
RLR05C3481FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3481FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C3481FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3481FSB14
Related LinksRLR05C3, RLR05C3481FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3481FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C3481FSB14
FIXED IND 6.8UH 3.5A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 4.2V 320W datasheet.pdf