Vishay/Dale RLR05C9092FMBSL
RLR05C9092FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9092FMBSL
Brief Description
RES 90.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9092FMBSL.pdf
Availability of RLR05C9092FMBSL
QUANTITY
RLR05C9092FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9092FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9092FMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9092FMBSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9092FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9092FMBSL Details Description
Related parts for RLR05C9092FMBSL
DIODE GEN PURP 1KV 300A DO205 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN RECPT 100POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 2% 16VDC 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 7.8A 110 MOHM TH datasheet.pdf
2X4 POS MALE VERT 3M TAIL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 120A D2PAK datasheet.pdf