Vishay/Dale RLR07C8453FRB14
RLR07C8453FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8453FRB14
Brief Description
RES 845K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8453FRB14.pdf
Availability of RLR07C8453FRB14
QUANTITY
RLR07C8453FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8453FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C8453FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8453FRB14
Related LinksRLR07C8, RLR07C8453FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8453FRB14 Details Description
Related parts for RLR07C8453FRB14
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 76.8OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
SCR FAST SW 450A 1000V TO-220AC datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf